مگ بلاگ

12 ویژگی پنهانی که ممکن است در دوربین DSLR خود استفاده نکنید

12 ویژگی پنهانی که ممکن است در دوربین DSLR خود استفاده نکنید

گزینه‌های اتصال DSLR به تلفن یا رایانه شخصی بسته به نوع و مدل دوربین شما متفاوت است. حداقل، همه دوربین های DSLR یک کابل USB دارند که می توانید از آن برای اتصال دوربین خود به رایانه استفاده کنید. با این حال، جذاب‌تر زمانی است که مدلی دارید که دارای Wi-Fi، بلوتوث یا ارتباطات میدان نزدیک (NFC) برای ارسال تصاویر به تلفن، رایانه یا چاپگر باشد.

دوربین‌های DSLR که از ارتباطات بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند از یک برنامه iOS یا Android روی تلفن یا تبلت شما برای کنترل دوربین به صورت بی‌سیم استفاده می‌کنند. برای شروع جفت شدن با یک دستگاه یا اتصال به رایانه، وارد منوها می شوید. برای مثال، دوربین Canon’s Camera Connect v3 از Wi-Fi و بلوتوث استفاده می‌کند و به شما امکان می‌دهد همه کارها را انجام دهید، از استفاده از آن به عنوان یک راه‌انداز از راه دور گرفته تا استفاده از صفحه نمایش تلفن خود به عنوان یک نمای زنده جایگزین، تا تنظیم تنظیمات مانند فوکوس و تعادل رنگ سفید. همچنین می توانید تصاویر را در دوربین مشاهده کنید، آنها را در تلفن خود ذخیره کنید و از طریق رسانه های اجتماعی یا برنامه های دیگر به اشتراک بگذارید.

در مورد برنامه‌های کاربردی برای استفاده با رایانه، دوربین‌های کانن معمولاً از Canon EOS Utility برای عکس‌برداری از راه دور و دانلود تصاویر از کارت حافظه پشتیبانی می‌کنند. به صفحه پشتیبانی Canon بروید تا دوربین خود را پیدا کنید و نرم افزارهای دانلود شده موجود را مشاهده کنید.

نیکون چندین برنامه برای اتصال مدل های انتخابی DSLR به تلفن یا رایانه شما دارد. NX Tether و Camera Control Pro 2 هر دو برای استفاده در مک و رایانه های شخصی طراحی شده اند. NX Tether بررسی تصاویر را در رسانه داخلی دوربین شما آسان می کند، در حالی که Camera Control Pro 2 به عنوان یک ماشه کنترل از راه دور عمل می کند. برنامه های تلفن همراه عبارتند از NX Mobile Air (برای ارسال سریع تصاویر از میدان)، SnapBridge (برای استفاده از تلفن یا رایانه لوحی به عنوان یک ماشه از راه دور، و به اشتراک گذاری تصاویر از طریق رسانه های اجتماعی).

امتیاز شما به این نوشته چند است؟