مگ بلاگ

3 کاربرد غیرمنتظره برای کارت های SD قدیمی

3 کاربرد غیرمنتظره برای کارت های SD قدیمی

اگرچه بسیاری از سیستم‌عامل‌ها ادعا می‌کنند که ویژگی‌های امنیتی آنها برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز کافی است، اما مراقب باشید، به‌ویژه در مورد اطلاعات حساس، هرگز ضرری ندارد. مانند یک درایو فلش، کارت‌های SD می‌توانند سیستم‌های فایل رمزگذاری شده (EFS) را ذخیره، انتقال و به اشتراک بگذارند.

مایکروسافت EFS را به عنوان “سطح امنیتی اضافی برای فایل ها و دایرکتوری ها” توصیف می کند. در میان راه هایی که می توانید کارت SD خود را ایمن تر کنید، افزودن رمز عبور یا پین اولین خط دفاع شما است. پس از آن، می توانید با پنهان کردن فایل های متنی در تصاویر و غیره آن را به سطح بعدی ببرید.

علاوه بر این، برخلاف درایوهای انگشت شست، کارت‌های SD از نظر طراحی باریک‌تر هستند و به راحتی می‌توان آن‌ها را در محفظه‌های مخفی، بین صفحات کتاب یا حتی کیف پول شما قرار داد. بنابراین، اگر می خواهید اسناد را رمزگذاری کنید و به راحتی آنها را پنهان کنید، کارت SD ممکن است راه حل بعید اما عالی باشد.

با این حال، اگر اطلاعات ورود خود را فراموش کنید، نمی توانید به فایل های خود دسترسی پیدا کنید. اگرچه ابزارهایی وجود دارد که می توانید از آنها برای بازیابی اطلاعات از کارت SD رمزگشایی شده استفاده کنید، اما هیچ اطمینانی وجود ندارد که آنها قادر به بازیابی کامل همه پرونده ها باشند، به خصوص اگر دیگر رمز عبور را به خاطر نداشته باشید.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟