مگ بلاگ

48 سال بعد، غرق شدن ادموند فیتزجرالد یک راز باقی می ماند

48 سال بعد، غرق شدن ادموند فیتزجرالد یک راز باقی می ماند

بر اساس اطلاعات طبقه بندی نشده ای که توسط گارد ساحلی ایالات متحده پس از غرق شدن Fitzgerald منتشر شد، این کشتی همچنین به یک مجموعه ارتباطی گسترده مجهز بود. نزدیک به 50 سال پیش، کشتیرانی دریاچه های بزرگ تجارت پیچیده ای بود و کشتی ها همیشه با یکدیگر و طرفین روی زمین در تماس بودند. پس از همه، حمل و نقل باید ایمن و به موقع انجام شود.

اس اس ادموند فیتزجرالد دارای پنج رادیو چند کاناله بود که به طیف وسیعی از فرکانس ها دسترسی داشتند. علاوه بر این، دارای دو مجموعه رادار برای اسکن سطح آب برای هر گونه مانع احتمالی بود. نکته جالب این است که گارد ساحلی همچنین بیان می‌کند که Fitzgerald هیچ سخت‌افزاری برای سنجش عمق آبی که از آن عبور می‌کرد نصب نشده بود، زیرا شرایط حمل و نقل از آن زمان به چنین وسیله‌ای نیاز نداشت.

رمز و راز ادموند فیتزجرالد غرق شدن آن را احاطه کرده است، زیرا هیچ گونه اتفاق نظری در مورد چگونگی گم شدن کشتی وجود ندارد. دو نظریه غالب وجود دارد: به گفته گارد ساحلی، که اغلب مسئول بررسی بلایای دریایی غیرنظامی است، دریچه‌های شل در قسمت بالایی کشتی فیتزجرالد باعث هجوم آب و در نهایت غرق شدن کشتی شده است.

فرضیه دیگر این است که یک موج بزرگ در طوفان باعث شد جلوی کشتی (کمان) در زیر دریا فرو برود و از این طریق آب بگیرد. در هر صورت غرق شد، خدمه ادموند فیتزجرالد حتی یک سیگنال پریشانی ارسال نکردند. هنگامی که کشتی در سال 1976 مورد بررسی قرار گرفت، مشخص شد که کشتی به دو قسمت تقسیم شده است و نشان می دهد که کمان به طور بالقوه به کف دریاچه سوپریور برخورد کرده است. سرانجام زنگ فیتزجرالد در سال 1994 پیدا شد و در حال حاضر در موزه کشتی‌های غرق شده دریاچه‌های بزرگ در Whitefish Point، میشیگان به نمایش گذاشته می‌شود.

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

بخشی از فناوری ماموریت آپولو 11 شامل ترانسپوندر S-Band طراحی شده توسط جنرال داینامیکس بود که نیل آرمسترانگ را با بیان این جمله اشتباه بیان کرد: «این یک قدم کوچک برای انسان است، یک جهش