مگ بلاگ

5 افزونه ضروری که هر کاربر گوگل کروم باید نصب کرده باشد

5 افزونه ضروری که هر کاربر گوگل کروم باید نصب کرده باشد

این به طور گسترده پذیرفته شده است که خیره شدن به صفحه نمایش برای مدت زمان طولانی هر روز برای چشمان شما چندان سالم نیست. با این حال، کارهایی وجود دارد که می توانید در مورد آن انجام دهید، و افزونه حالت تاریک برای کروم یکی از آنهاست.

اگرچه پنجره کروم و صفحات جستجوی Google با تم تاریک رایانه شما مطابقت دارند، صفحات وب واقعی که به آنها نگاه می کنید فقط هر کاری را که می خواهند انجام می دهند. به عنوان مثال، ویکی‌پدیا چیزی نیست جز بمباران چشمی به رنگ سفید – تا زمانی که حالت تاریک را نصب کنید.

این برنامه افزودنی فوراً با معکوس کردن رنگ های روشن، یک تم تیره برای هر صفحه وب که بازدید می کنید ایجاد می کند. از آنجایی که تم ها در زمان واقعی ایجاد می شوند، بسته به سایت، چیزها متفاوت به نظر می رسند. برای مثال، ویکی‌پدیا از پس‌زمینه سفید و متن سیاه به پس‌زمینه سیاه و متن سفید تبدیل می‌شود، اما در حالی که Google Docs منوهای سیاه دریافت می‌کند، صفحه و متن فقط یک فیلتر تیره دریافت می‌کنند – صفحه به جای سفید، خاکستری است.

شما به راحتی می توانید با پین کردن برنامه افزودنی به نوار ابزار خود و کلیک کردن روی نماد، حالت تاریک را روشن و خاموش کنید، اما همچنین می توانید سایت های خاصی را به لیست حذف اضافه کنید. به عنوان مثال، از آنجایی که جستجوی Google حالت تاریک خاص خود را دارد، می‌توانید آن را به فهرست حذف اضافه کنید تا از افزودن تم دیگری در بالای صفحه توسط افزونه جلوگیری کنید. حتی می‌توانید با انتخاب رنگ‌های پس‌زمینه، متن و حاشیه خود، تم‌های سفارشی ایجاد کنید.