مگ بلاگ

5 دلیلی که باید همین الان استفاده از فیس بوک را متوقف کنید

5 دلیلی که باید همین الان استفاده از فیس بوک را متوقف کنید

متأسفانه، عواقب بالقوه الگوریتم‌های فیس‌بوک فراتر از «لذت کافی نبودن» است. مقایسه زندگی خود با زندگی هر فرد دیگری که تا به حال می شناسید، بحث کردن با مردم در مورد مسائل سیاسی و اجتماعی، برخورد با نمایش های اجتماعی و قلدری، دریافت نظرات منفی، دریافت نکردن نظرات کافی، خواندن محتوای استرس زا – اگر روزانه زندگی روزمره پر از این نوع تعاملات است، واقعاً تعجب آور نیست که بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد.

مطالعه و تحقیق در این زمینه کم نیست. در جوانان و بزرگسالان به طور یکسان، حسادت رسانه های اجتماعی بر سطوح اضطراب و افسردگی تأثیر می گذارد. محتوای فیس بوک به شما نشان می دهد که یک زندگی عالی چگونه به نظر می رسد – زندگی اسراف آمیز ثروتمندان، زندگی ساختگی تولیدکنندگان محتوا، و تلاش افرادی که می شناسید در تلاش برای تقلید از آنها. نداشتن چیزی که می‌خواهید، نگاه نکردن به آن‌طور که می‌خواهید، احساس حقارت نسبت به دیگران، احساس شرمندگی از اینکه به سطح مناسبی از موفقیت دست نیافته‌اید – این احساسات منفی به راحتی خاموش نمی‌شوند. آنها بر توانایی شما برای لذت بردن از آنچه دارید و توانایی شما برای بیرون رفتن و ساختن بیشتر برای خود تأثیر می گذارد.

برای برخی افراد، همه چیز می تواند حتی جدی تر شود. آنها برای کمک به مبارزه با افسردگی خود به دارو نیاز دارند و اگر کمک مورد نیاز خود را دریافت نکنند یا نتوانند، کیفیت زندگی آنها به شدت بدتر می شود. در موارد شدید، خودکشی نیز امکان پذیر است. البته، اگر فکر می کنید فیس بوک باعث ایجاد این نوع استرس در شما می شود، باید فورا از آن فاصله بگیرید.

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

بخشی از فناوری ماموریت آپولو 11 شامل ترانسپوندر S-Band طراحی شده توسط جنرال داینامیکس بود که نیل آرمسترانگ را با بیان این جمله اشتباه بیان کرد: «این یک قدم کوچک برای انسان است، یک جهش