مگ بلاگ

5 راه حل برای امتحان کردن اگر دکمه های تنظیم صدا آیفون شما کار نمی کند

5 راه حل برای امتحان کردن اگر دکمه های تنظیم صدا آیفون شما کار نمی کند

تنظیمات صدای آیفون شما ممکن است دلیلی باشد که فشردن دکمه های تنظیم صدا هیچ کاری انجام نمی دهد. اگر دکمه‌های میزان صدا آیفون شما میزان صدای رسانه را تغییر می‌دهد اما بر آهنگ زنگ و هشدارها تأثیری نمی‌گذارد، این تنظیم را تغییر دهید:

  1. برنامه تنظیمات را در آیفون خود باز کنید.

  2. روی Sound & Haptics ضربه بزنید.

  3. کلید کنار تغییر با دکمه ها را روشن کنید.

در حالی که در این منو هستید، نوار لغزنده صدا را بررسی کنید. اگر صدا کم است، نوار لغزنده را به سمت راست حرکت دهید تا صدای زنگ و صدای اعلان افزایش یابد.

اگر آیفون شما صدا ندارد، بررسی کنید که در حالت سایلنت نباشد. در آیفون 15 پرو یا 15 پرو مکس، دکمه Action را فشار داده و نگه دارید تا وارد و خارج از حالت بی‌صدا شوید. در سایر مدل‌های آیفون، مطمئن شوید که کلید Ring/Silent روی حالت بی‌صدا (نارنجی) تنظیم نشده باشد.

حالت مزاحم نشوید یا حالت فوکوس نیز می تواند بر صدای آیفون شما تأثیر بگذارد. برای اطمینان از فعال نبودن آنها، انگشت خود را از گوشه سمت راست بالای آیفون به پایین بکشید تا Control Center باز شود و بررسی کنید که آیا Do Not Disturb (نماد هلال ماه) یا حالت فوکوس روشن است یا خیر. در حالی که در مرکز کنترل هستید، سطح صدای فعلی را بررسی کنید. برای تأیید اینکه دکمه‌های میزان صدا کار می‌کنند، در حالی که به نوار لغزنده صدا نگاه می‌کنید، یکی از دکمه‌ها را فشار دهید. با فشار دادن دکمه ها، صدا باید کم یا زیاد شود.