مگ بلاگ

5 نکته برای تمیز نگه داشتن پنل های خورشیدی و بهترین عملکرد آنها

5 نکته برای تمیز نگه داشتن پنل های خورشیدی و بهترین عملکرد آنها

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه چیزی است که می توانید در قرارداد با نصاب خورشیدی خود مذاکره کنید. سطح توانایی DIY شما تعیین می کند که برای کدام یک از جنبه های زیر هزینه می کنید و از آن مراقبت خواهید کرد، اما تکمیل آنها ضروری است.

سایه زدن بخش کوچکی از پنل خورشیدی می تواند عملکرد سیستم را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در حالی که نصاب شما باید پوشش درخت موجود را هنگام تعیین محل بهینه پنل خورشیدی برای ملک شما در نظر بگیرد، کوتاه نگه داشتن درختان برای جلوگیری از سایه انداختن زودهنگام پانل ها یکی از راه های بهبود تولید خورشیدی است. با این حال، این کار احتمالاً به بهترین وجه به درختکاران حرفه ای سپرده می شود.

یکی دیگر از راه های عالی برای اطمینان از اینکه سیستم انرژی خورشیدی شما در اوج راندمان کار می کند، بررسی سالانه سیستم است. در حالی که این جنبه دیگری است که بهتر است به متخصصان سپرده شود، نباید هزینه زیادی داشته باشد و اصلاح هر گونه نقص سیستم آن را ارزشمند می کند. بررسی سیستم می تواند مشکلات سایه، اتصالات شل یا معیوب و خرابی تجهیزات را نشان دهد. خرابی تجهیزات یا اتصالات سیمی بد نه تنها تولید خورشیدی را کاهش می دهد، بلکه در موارد نادر می تواند خطر آتش سوزی ایجاد کند.

نکته نهایی تعمیر و نگهداری پیشگیرانه بسته به موقعیت پانل های شما، یک پروژه DIY عالی یا کار دیگری است که می توانید آن را استخدام کنید. علاوه بر سایه، پنل های خورشیدی کثیف یکی دیگر از دلایل رایج کاهش تولید انرژی است. اگر بتوانید با استفاده از شیلنگ باغبانی، تیر تلسکوپی یا نردبان به پانل های خورشیدی خود برسید، تمیز کردن نیمه سالانه گرد و غبار و آلودگی را از بین می برد.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید