مگ بلاگ

6 تا از جالب ترین تعویض دنده ها در خودروهای کلاسیک

6 تا از جالب ترین تعویض دنده ها در خودروهای کلاسیک

بیشتر علاقه مندان همه به الگوی تغییر دنده به شکل H هستند، اما ما در مورد شیفترهای اتوماتیک هم شوخی نکردیم، زیرا این لیست را با یکی شروع می کنیم. به جغجغه نعل اسبی که در مدل های اخیر Chevy Chevelles، Camaros، Monte Carlos و Impalas یافت می شود، سلام کنید.

شیفتر زمینی فقط روی یک ریل به جلو و عقب حرکت می کند و به ترتیب از (پایین به بالا) – 1، 2، 3، خنثی، معکوس، و پارک تغییر می کند. مطمئناً، در نحوه عملکرد واقعی آن مشکلاتی وجود دارد، به ویژه در این که شیفتر تجهیزات اصلی دقیقاً یک توقف مثبت در هر دنده ایجاد نمی کند. متأسفانه، این امر اغلب باعث می‌شود که راننده از دنده‌ای که می‌خواست عبور کند، حتی گاهی اوقات قبل از توقف در دنده عقب، تمام مسیر را به سمت خنثی می‌لغزد.

به هر حال، این فهرستی از شیفت‌کننده‌های با بهترین عملکرد نیست. به علاوه، این مشکلی است که می‌توان آن را به راحتی (و ارزان) با یک صفحه بازدارنده تعویض ضامن دار پس از فروش برطرف کرد که به آن قابلیت “slap-shift” واقعی را می‌دهد که به درستی در هر دنده متوقف می‌شود. علی‌رغم این مشکل، جغجغه نعل اسبی هنوز هم فوق‌العاده به نظر می‌رسد و به شما این حس را می‌دهد که در حال درگیر کردن دریچه گاز در یک جت جنگنده یا سفینه فضایی هستید. بله، این واقعاً چیزی است که مردان در حالی که سواری‌های چهارچرخ بسیار جذاب‌تر خود را انجام می‌دهند، رویای آن را می‌بینند.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟