مگ بلاگ

8 اختراع نیکولا تسلا که به شکل گیری فناوری که امروز می بینیم کمک کرد

8 اختراع نیکولا تسلا که به شکل گیری فناوری که امروز می بینیم کمک کرد

نیکولا تسلا از اولین کسی بود که یک موتور الکتریکی تولید کرد. در واقع، موتورهای اولیه برای اولین بار در اواخر دهه 1700 ارائه شدند و تا سال 1822، مایکل فارادی نشان داد که امکان ایجاد چرخش الکترومغناطیسی با استفاده از یک سیم مغناطیسی و یک میدان الکتریکی وجود دارد. تنها یک دهه بعد، ویلیام استورجن اولین موتور الکتریکی کارآمد DC را ایجاد کرد که در واقع می‌توانست ماشین‌ها را بچرخاند، که منجر به آزمایش‌های بیشتر در این زمینه برای نیرو دادن به ماشین‌آلات شد. اینها پیش سازهای مهمی بودند که ثابت کردند می توان ماشین های کاری با نیروی برق ایجاد کرد، با موتورهایی که انرژی الکتریکی را به نیروی مکانیکی تبدیل می کردند.

چیزی که تسلا پیشگام بود، موتور القایی بود. در کنار گالیله فراریس، که به طور مستقل نسخه خود را از موتور القایی ایجاد کرد، تسلا یک مدل کاری از موتوری را توسعه داد که از طریق جریان متناوب کار می کرد و از طریق القای الکترومغناطیسی نیرو تولید می کرد. قبل از این زمان، موتورهای AC هرگز سازگار یا قابل اعتماد نبودند، بنابراین این اختراع پیامدهای گسترده ای داشت. از آنجایی که جریان به طور خودکار قطب های میدان مغناطیسی را معکوس می کند، می تواند موتور را بدون نیاز به اتصال فیزیکی حرکت دهد. این باعث شد که آن را کارآمدتر کند و بتواند انرژی بسیار بیشتری تولید کند.

این اختراع پیشگامانه به طور گسترده به عنوان یکی از مهم ترین اختراعات تاریخ شناخته می شود. موتورهای القایی همچنان بر بازار موتورهای الکتریکی تسلط یافتند و امروزه پرکاربردترین نوع موتور هستند و بیش از نیمی از کل مصرف انرژی در صنایع را به خود اختصاص می دهند. بدون موتور القایی، انقلاب صنعتی به این اندازه چشمگیر نبود.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید