مگ بلاگ

8 خودروی روتاری که از دیدن آنها در جاده شوکه می شویم

8 خودروی روتاری که از دیدن آنها در جاده شوکه می شویم

اولین خودروی تولیدی که دارای موتور چرخشی بود NSU Spider بود که در سال 1963 در اروپا و سال بعد در آمریکای شمالی معرفی شد. این پیشنهاد اولیه اسپورت بود که بسیاری از تولیدکنندگان دیگر را به امضای قراردادهای مجوز چرخشی با NSU ترغیب کرد: این خودرو نرم، بی صدا، و تصفیه شده بود و بازخوردهای مثبتی را از مطبوعات موتوری دریافت کرد. هم روزنامه‌نگاران و هم NSU آن را به‌عنوان «ماشین آینده» با موتوری انقلابی معرفی کردند که به زودی در همه جا خواهد بود.

با این حال، دقیقاً مانند Ro80 که پس از آن دنبال شد، اسپایدر در کل دوره تولید خود با مشکلات قابلیت اطمینان مواجه بود. صورت‌حساب اولیه آن به‌عنوان یک خودروی کاملاً نوآور، توجه خریداران را به خود جلب کرد، اما زمانی که گزارش‌های متعددی از خرابی موتورها پس از تنها چند هزار مایل رانندگی منتشر شد، این علاقه به سرعت از بین رفت. این خودرو همچنین نسبتاً گران بود، و تا زمانی که مسیر را برای Ro80 باز کرد، تنها 2375 نمونه فروخته شد.

اسپایدر تولیدی، با موتور تک روتوری خود، به آن سرعتی که برخی گزارش‌های اولیه نشان می‌دادند، نبود. این موتور در دورهای بالا قوی‌تر بود، اما گشتاور پایین‌تر آن به شدت کم بود، و بنابراین رانندگان باید سبک رانندگی خود را تغییر دهند تا در جاده همگام شوند. یک اسپایدر مخصوص مسابقات با موتور قوی‌تر، مسابقات قهرمانی تپه‌نوردی و رالی ملی را در آلمان به دست آورد، اما قدرت اضافه‌شده همچنان بزرگ‌ترین نقص موتور – غیرقابل اعتماد بودن آن – را برطرف نکرد.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟
5 راه برای دانلود فیلم در اندروید

5 راه برای دانلود فیلم در اندروید

فیلم‌هایی که از طریق YouTube کرایه یا خریداری می‌شوند نیز تا زمانی که به همان حساب وارد شده باشید، می‌توانند از Google TV نیز دسترسی داشته باشند. اما در حالی که ممکن است چنین باشد،

آماده خارج از جاده، اگر هستید

آماده خارج از جاده، اگر هستید

این سرگرمی اطلاعاتی بر روی یک صفحه نمایش لمسی قابل توجه 13.4 اینچی، با پشتیبانی بی‌سیم Apple CarPlay و Android Auto، به‌علاوه یک پد شارژ بی‌سیم تلفن در کنسول مرکزی ارائه می‌شود. دسترسی به Google