مگ بلاگ

iFixit اکنون قطعات سرفیس اصلی مایکروسافت را برای تعمیرات DIY ارائه می دهد

iFixit اکنون قطعات سرفیس اصلی مایکروسافت را برای تعمیرات DIY ارائه می دهد

در اعلامیه همکاری خود با مایکروسافت، iFixit به خود می بالد که در “صفحه اول دفاع از طراحی محصول قابل تعمیر” بوده است. این شرکت همچنین می‌گوید که تعمیرات DIY باعث کاهش زباله‌های الکترونیکی می‌شود و بنابراین به آینده‌ای پایدارتر کمک می‌کند. گوندالین گارسیا، مدیر روابط عمومی رسانه‌های اجتماعی و محصولات در iFixit می‌گوید: «این همکاری به صاحبان Surface گزینه‌های بیشتری برای کنترل سخت‌افزار خود و نجات سیاره می‌دهد». او می افزاید: “فقط تصور کنید اگر تعمیر هر دستگاه و دسترسی به قطعات یدکی اصلی به این سادگی بود، دنیا چقدر متفاوت بود.”

مایکروسافت اولین شرکت بزرگ فناوری نیست که با iFixit برای تحویل قطعات جایگزین اصلی به صاحبان دستگاه‌هایش همکاری می‌کند. در اوایل سال جاری، گوگل اعلام کرد که iFixit قطعات تعویض DIY و دستورالعمل های تعمیر Pixel Fold را ارائه می دهد. به لطف جنبش رو به رشد حق تعمیر – که به دنبال قانونی کردن حق تعمیرات خود یا جستجوی اشخاص ثالث برای تعمیرات، به جای محدود شدن به سازنده، به دنبال قانونی کردن حق مصرف کنندگان برای تعمیر خود یا جستجوی اشخاص ثالث برای تعمیرات در آینده نیز خواهد بود. این امر نه تنها با آسان‌تر کردن تعمیر دستگاه، پس از تعویض کامل، زباله‌های الکترونیکی را کاهش می‌دهد، بلکه می‌تواند هزینه‌های زیادی را از هزینه‌های تعمیر شخص اول برای مصرف‌کنندگان صرفه‌جویی کند.

قوانین حق تعمیر ممکن است شرکت هایی را مجبور کند که به دنبال انحصار تعمیرات دستگاه های خود باشند، همانطور که اپل اغلب به انجام آن متهم می شود. کالیفرنیا اخیراً قانون جدید حق تعمیر را تصویب کرد که می تواند سایر ایالت ها را برای انجام همین کار ترغیب کند. اگر جنبش حق تعمیر به قانون واقعی کشور تبدیل شود، شرکت‌های تعمیرات DIY مانند iFixit احتمالاً مهم‌تر از همیشه خواهند بود.