مگ بلاگ

Lucid Motors سرانجام از دوشاخه شارژ NACS تسلا برای خودروهای الکتریکی حمایت کرد

Lucid Motors سرانجام از دوشاخه شارژ NACS تسلا برای خودروهای الکتریکی حمایت کرد

با استفاده از Lucid Motors از NACS، استاندارد شارژ بسیار نزدیک‌تر به تبدیل شدن به کانکتور EV برای آمریکای شمالی می‌شود. در اوایل سال جاری، SAE International – کنسرسیومی از مهندسان که استانداردهای صنایع هوافضا، دفاعی، پزشکی و خودرو را نام‌گذاری می‌کنند – حمایت خود را از NACS نسبت به CCS به عنوان استاندارد شارژ خودروهای الکتریکی اعلام کرد. شرکت‌های خودروسازی بزرگ مانند فورد، جنرال موتورز و سوبارو نیز متعهد شده‌اند که این دوشاخه را بکار گیرند. از آنجایی که وسایل نقلیه بیشتر و بیشتر به NACS متکی هستند، ساخت ایستگاه های شارژ بیشتر در سراسر کشور مقرون به صرفه تر می شود. همچنین آن را به استاندارد قابل اعتمادتری تبدیل می کند که احتمال از بین رفتن آن کمتر است، که در نهایت ممکن است با گسترش NACS برای CCS اتفاق بیفتد.

همه اینها خبر خوبی برای تسلا است که در ابتدا NACS را برای خودروهای برقی خود توسعه داد و ادعا کرد که طراحی ساده آن را به یک دوشاخه شارژ بهینه تبدیل می کند. با توجه به اینکه حتی سرسخت‌ترین رقبای تسلا – مانند Lucid Motors – اکنون از دوشاخه اصلی آن استفاده می‌کنند، به نظر می‌رسد ساخت کانکتور متن‌باز برای همه خودروها به عنوان یک اقدام تجاری زیرکانه نتیجه داده است. با این حال، Lucid Motors این تغییر را به‌عنوان یک پیروزی برای تسلا ترسیم نمی‌کند، بلکه به‌عنوان یک پیروزی برای کل صنعت خودروهای برقی به تصویر می‌کشد. راولینسون گفت: “ما معتقدیم که استاندارد شارژ یکپارچه با پشتیبانی از راه اندازی سراسری ایستگاه های شارژ ولتاژ بالاتر آماده در آینده، گامی حیاتی در توانمندسازی مصرف کنندگان آمریکایی برای استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی خواهد بود.”

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

بخشی از فناوری ماموریت آپولو 11 شامل ترانسپوندر S-Band طراحی شده توسط جنرال داینامیکس بود که نیل آرمسترانگ را با بیان این جمله اشتباه بیان کرد: «این یک قدم کوچک برای انسان است، یک جهش