مگ بلاگ

NTSB متوجه شد که بوئینگ 737 مکس 9 ممکن است فاقد پیچ ​​های مهم درب باشد

NTSB متوجه شد که بوئینگ 737 مکس 9 ممکن است فاقد پیچ ​​های مهم درب باشد

NTSB منتظر مصاحبه‌ها و اسناد بیشتر است در حالی که همچنان به ارزیابی دوشاخه آسیب‌دیده MED که آژانس از حیاط خلوت یک فرد پس از سقوط از هواپیمای بوئینگ 737 مکس به دست آورده است، ادامه می‌دهد. با این حال، خود پلاگین MED دست نخورده بود و به نظر می رسید که با دستورالعمل های مهندسی مناسب مونتاژ شده است. در پی تحقیقات اولیه، بوئینگ نیز بیانیه‌ای رسمی صادر کرد و اعتراف کرد که مسئول حوادثی است که منجر به توقف پروازهای 737 مکس بوئینگ شده است.

دیو کالهون، مدیرعامل بوئینگ، گفت: “رویدادی مانند این نباید در هواپیمایی که کارخانه ما را ترک می کند اتفاق بیفتد. ما فقط باید برای مشتریان خود و مسافران آنها بهتر عمل کنیم.” برای اطمینان از اینکه هیچ حادثه مشابهی در آینده اتفاق نمی‌افتد، بوئینگ می‌گوید که بررسی مجموعه دوشاخه درب و قطعات مشابه را با دقت بیشتری در کارخانه‌های تامین‌کنندگان خود و در تاسیسات تولیدی بوئینگ آغاز کرده است. علاوه بر این، این شرکت می‌گوید علائمی را نصب کرده و قوانین مناسبی را برای پیگیری زمان باز یا باز شدن دوشاخه در کارخانه در نظر گرفته است، و اطمینان حاصل می‌کند که قبل از ارسال هواپیما به بیرون باز شده و بررسی می‌شود.

شایان ذکر است، این شرکت می گوید که امکانات خود را برای همه مشتریان باز می کند تا بررسی های مستقل خود را از هواپیماهای سری 737 انجام دهند. علاوه بر این، این شرکت می‌گوید هنجارهای بازرسی را در سراسر زنجیره تامین تشدید می‌کند و همچنین ارزیابی مستقلی را برای بررسی خط لوله مدیریت ایمنی و کیفیت توسط کارشناسان تأیید شده برای همه هواپیماهای تجاری بوئینگ انجام می‌دهد. بوئینگ اکنون راه درازی برای القای ایمان مشتریان به پروازهای خود در پیش دارد، به ویژه به این دلیل که بسیاری از مسافران اکنون هواپیماهای بوئینگ 737 مکس 9 را از برنامه های سفر خود حذف می کنند.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید