مگ بلاگ

Waymo کار کامیون‌های خودران را برای تمرکز بر تاکسی‌های خودران متوقف می‌کند

Waymo کار کامیون‌های خودران را برای تمرکز بر تاکسی‌های خودران متوقف می‌کند

Waymo در حال توسعه یک پلت فرم مخصوص کامیون خودران بود تا به انقلابی در صنعت حمل و نقل کمک کند. در سال 2020، همکاری خود را با دایملر تراک آمریکای شمالی (DTNA) برای تجهیز کامیون Freightliner Cascadia به سطح 4 خودمختاری آغاز کرد. در بیانیه‌ای، Waymo می‌گوید که با تمرکز بیشتر بر Waymo Driver، این شرکت “زمان‌بندی تلاش‌های تجاری و عملیاتی ما در حمل و نقل و همچنین بیشتر توسعه‌های فنی ما را به عقب خواهد انداخت.” با این حال، در همان بیانیه، Waymo روشن می‌کند که به همکاری با دایملر بر روی یک پلت فرم حمل‌ونقل خودکار ادامه خواهد داد.

Waymo با تشدید تلاش‌های خود برای تبدیل Driver خود به یک شرکت موفق و اصلی، امیدوار است با داشتن منابع و زمینه‌های فنی برای انجام همین کار برای کامیون‌های خودران، در موقعیت بهتری قرار گیرد. Waymo در وبلاگ شرکت خود می‌گوید: «پیشبرد قابلیت‌های Waymo Driver، به‌ویژه در آزادراه، مستقیماً به حمل‌ونقل بار ترجمه می‌شود و از تلاش‌های توسعه آن سود می‌برد.»

Waymo Driver همچنین به عنوان یک خوکچه هندی اولیه برای مقررات دولتی در مورد وسایل نقلیه خودران که در جاده های عمومی مشترک هستند، خدمت می کند. کامیون‌های خودران که هنوز به طور کامل توسعه نیافته‌اند، می‌توانند از بینش‌ها و پیشرفت‌هایی که وسایل نقلیه Waymo Driver در رابطه با آن چشم‌انداز نظارتی بسیار دشوار ایجاد می‌کنند، بهره ببرند. Waymo می‌گوید: «ما همچنان شاهد یک فرصت تجاری قابل توجه در آینده برای راه‌حل حمل و نقل خود در کنار سایر برنامه‌های تجاری Waymo Driver هستیم. تاکسی‌های خودران، حمل‌ونقل خودران را از بین نمی‌برند، بلکه به تحقق آن‌ها کمک می‌کنند. ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا کامیون های خودران به جاده برسند.