مگ بلاگ

Search
Close this search box.

این ابزار ناسا به شما امکان می دهد سیارک ها و دنباله دارها را در زمان واقعی ردیابی کنید

این ابزار ناسا به شما امکان می دهد سیارک ها و دنباله دارها را در زمان واقعی ردیابی کنید

در حالی که در حال بررسی ابزار Eyes on Asteroid هستید، سیارک های خاصی وجود دارند که ممکن است بخواهید آنها را پیدا کنید. Bennu وجود دارد، که توده‌ای از آوار است که اخیراً توسط فضاپیمای OSIRIS-REx ناسا بازدید شده است. توانست به آرامی نمونه‌بردار خود را روی سطح سیارک لمس کند و نمونه‌ای را جمع‌آوری کند. این نمونه به زمین بازگردانده شد و در سال 2023 در صحرای یوتا فرود آمد و اولین نمونه ناسا بود که از یک سیارک جمع آوری شد.

سیارک ریوگو نیز وجود دارد که مانند بننو به شکل بالای چرخان است و به عنوان یک سیارک نزدیک به زمین و از نوع توده های قلوه سنگ طبقه بندی می شود. ماموریت ژاپنی هایابوسا 2 در سال 2018 از آن بازدید کرد که موفق شد نمونه ای از سیارک را در سال 2020 به زمین بازگرداند.

روان سیارکی است که به زودی توسط ماموریت ناسا به همین نام مورد بازدید قرار خواهد گرفت. این ماموریت در سال 2023 به فضا پرتاب شد و به دلیل ترکیب غیرفعال آن از این سیارک بازدید خواهد کرد – که تصور می شود بیشتر از فلز ساخته شده است، نه سنگی که اکثر سیارک ها از آن ساخته شده اند. سپس آپوفیس وجود دارد که مشهور است زیرا برای مدتی تصور می شد که ممکن است در آینده بر زمین تأثیر بگذارد. با این حال، داده‌های بیشتر نشان داد که این سیارک با سیاره برخورد نمی‌کند، اما در سال 2029 از زمین عبور خواهد کرد و به دانشمندان این فرصت را می‌دهد که آن را عمیق‌تر مطالعه کنند.

در نهایت، یک شی دیگر که طرفداران سیارک ممکن است بخواهند آن را بررسی کنند، لوسی است، که یک سیارک نیست، بلکه یک فضاپیما است که در حال حاضر در مسیر خود به سمت یک سری از سیارک ها است. این فضاپیما که در سال 2021 به فضا پرتاب شد، در حال بازدید از سیارک های تروجان در مدار مشتری است که برای درک شکل گیری منظومه شمسی اولیه مطالعه خواهد کرد.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید