مگ بلاگ

Search
Close this search box.

این استارت آپ امیدوار است از لاستیک های قدیمی برای تامین انرژی خودروهای برقی استفاده کند

این استارت آپ امیدوار است از لاستیک های قدیمی برای تامین انرژی خودروهای برقی استفاده کند

لاستیک ها پس از رسیدن به دمای 600 درجه فارنهایت می سوزند. فرآیند T-Phite که پیرولیز نامیده می‌شود، با فرستادن لاستیک‌های قدیمی از میان کوره‌های بزرگ در گرمای شدید شروع می‌شود تا آنها را به سه محصول جانبی مولکولی تبدیل کند: روغن پیرولیتیک، فولاد و کربن سیاه.

T-Phite کربن سیاه را از “ضایعات لاستیک” به دلیل رسانایی الکتریکی فوق العاده اش بیرون می کشد و آن را به یک کربن سخت گرافیتی (که آن را T-Phite می نامد) تبدیل می کند که سپس برای ساخت مسیرهای الکتریکی (به ویژه آندها) مورد نیاز استفاده می شود. برای اینکه انرژی در باتری های لیتیوم یون به درستی جریان یابد.

با وجود پتانسیل باورنکردنی برای استفاده از یک منبع موجود برای ایجاد چیزی جدید، این یک کشف جدید نیست. در سال 2014، گروهی از دانشمندان در آزمایشگاه ملی Oak Ridge در تنسی کشف کردند که کربن سیاه می تواند از لاستیک ها تصفیه شود و بهتر از سایر اشکال کربن سیاه استخراج شده از منابع دیگر است.

T-Phite امیدوار است با استفاده از عرضه تقریباً بی‌پایان چیزی که در حال حاضر زباله خالص تلقی می‌شود و استفاده مجدد از آن برای تامین همزمان نیازهای برق نسل بعدی حمل‌ونقل الکتریکی الکتریکی، از یک مدل کسب‌وکار اقتصاد دایره‌ای پیروی کند، بنابراین جریانی دائمی از ارزش و ارزش ایجاد می‌کند. به طور نامحدود چرخه عمر یک محصول ناخواسته را افزایش می دهد. و با هر شانسی، ممکن است به کاهش کابوس باتری EV که ایالات متحده با آن مواجه است کمک کند.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید