مگ بلاگ

تویوتا تا رسیدن به خودروهای برقی کامل کند بود اما این کانسپت‌های جدید نشان می‌دهند که کار تمام شده است

بعدی تویوتا اسپورت کراس اوور مفهومی است، یک کراس اوور شیک و پرسرعت که سعی می‌کند بهترین‌های EV6 کیا را با زیبایی‌شناسی اغراق‌آمیز LED و خطوط تیز تقلید کند. به نظر می رسد این خودروساز به شدت روی ظاهر این خودرو حساب می کند. تویوتا خاطرنشان می‌کند: «این کانسپت یک شبح هوای شیک و خطوط متمایز فست‌بک را به نمایش می‌گذارد که آن را به نمادی از طراحی برای خط تولید خودروهای الکتریکی باتری‌دار اختصاصی شرکت (BEV) تبدیل می‌کند.

سواری پنج در ادعا می کند که فضای صندوق بار بزرگ و فضای پای کافی را ارائه می دهد، که با توجه به فاصله بین دو محور کشیده و قسمت عقب وسیع آن، تعجب آور نیست. کراس اوور اسپرت که با همکاری غول خودروهای برقی چینی BYD توسعه یافته است، برای نمایندگی‌های چین و اروپا در سال 2025 طراحی شده است. تویوتا همچنین برخی از نوآوری‌های کلیدی باتری را برای نقشه راه الکتریکی برنامه‌ریزی کرده است که فراتر از سال 2026 امتداد دارد.

در حال آماده سازی طیف وسیعی از باتری های جدید است که در مقایسه با واحد نصب شده در داخل شاسی بلند برقی bZ4X، دو برابر برد بیشتری دارد و در عین حال کاهش 20 درصدی هزینه ها را نیز ارائه می دهد. باتری‌های ارزان‌تر مبتنی بر فسفات آهن لیتیوم (LFP) که کاهش 40 درصدی قیمت و افزایش 20 درصدی ارقام را تسهیل می‌کنند، نیز در افق هستند. تویوتا قصد دارد باتری‌های حالت جامد خود را که زمان شارژ 10 تا 80 درصدی را تنها در 10 دقیقه در نظر گرفته، در هزاران خودرو تا فصل 2027-2028 ارائه کند.


6 لوازم جانبی ماشین برای صاحبان سگ

6 لوازم جانبی ماشین برای صاحبان سگ

ORION PRODUCTION/Shutterstock ممکن است بابت خریدهای انجام شده از پیوندها کمیسیون دریافت کنیم. سگ ها برای یک هزار سال همراه همیشگی ما بوده اند. آنها در زمان های خوب و بد، جنگ های بی شمار،