مگ بلاگ

Search
Close this search box.

در اینجا نحوه استفاده از جستجوی صوتی و کنترل در دستگاه Roku آورده شده است

اکثر دستگاه‌های جریان مدرن نوعی گزینه کنترل صدا را ارائه می‌دهند و Roku نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگرچه در دسترس بودن محدود به مدل‌ها، زبان‌ها (انگلیسی، آلمانی، پرتغالی، اسپانیایی) و مناطق خاص است.

با این حال، با استفاده از کنترل از راه دور صوتی Roku، کنترل از راه دور صوتی پیشرفته، کنترل از راه دور صوتی، یا برنامه رسمی، می‌توانید در کانال‌ها مرور کنید، چیزی را برای تماشا جستجو کنید یا مستقیماً ویدیوی خود را با ورودی صوتی ساده کنترل کنید. در سرویس‌های مختلف کار می‌کند و تقریباً جایگزین هر کاری می‌شود که به صورت فیزیکی با کنترل از راه دور انجام دهید، البته تا زمانی که همه این کارها را روی دستگاه Roku انجام دهید.

استفاده از فرمان‌های صوتی هندزفری یا فشار به صحبت نیز تلاش زیادی نمی‌طلبد، اما توجه داشته باشید که اگر کنترل از راه دور صوتی Roku شما قبلاً با دستگاه پخش شما جفت نشده باشد، این ویژگی برای شما کار نخواهد کرد. اگر قبلاً تنظیم نشده است، مطمئن شوید که ابتدا این کار را انجام می دهید. در غیر این صورت فقط با ریموت خود مکالمه ای یک طرفه دارید.

از کلماتت استفاده کن

با فرض اینکه دستگاه و کنترل از راه دور Roku شما از قبل تنظیم شده و آماده کار هستند، برای آماده سازی دستورات صوتی نیازی به انجام کار دیگری ندارید. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که از آنها استفاده کنید.

  1. صدا را روی کنترل از راه دور Roku خود پیدا کنید – بسته به مدل، این مانند یک ذره بین یا یک میکروفون به نظر می رسد.
  2. دکمه صدا را فشار داده و نگه دارید و فرمانی را با صدای معمولی (بخوانید: مکالمه) در کنترل از راه دور بگویید، آن را حدود دو یا سه اینچ از دهان خود دور نگه دارید (یا دو تا سه فوت برای یک کنترل رومیزی). دکمه را رها کنید تا به پایان برسد و از راه دور دستور شما را پردازش کند.
  3. برای دستورات صوتی هندزفری، نوار لغزنده صوتی هندزفری را در امتداد کنار کنترل از راه دور پشتیبانی کرده و آن را از حالت خاموش (سیاه) به روشن (سبز) بکشید.
  4. با روشن بودن صدای هندزفری، دستورات را با لحن و صدای طبیعی و واضح در جهت کنترل از راه دور بیان کنید. همه دستورات را با “Hey Roku” شروع کنید.
  5. دستورات صوتی کاربردی (برای هر یک از حالت‌ها) شامل عباراتی مانند «روشن کردن شرح‌ها»، «مکث»، «جستجو برای (ژانر یا عنوان)» و غیره است.

همه ریموت‌های صوتی Roku از صدای هندزفری پشتیبانی نمی‌کنند (مثلاً Roku Voice Remote Pro این کار را انجام می‌دهد، اما کنترل از راه دور رومیزی Touch پشتیبانی نمی‌کند)، اما همه آن‌ها امکان push-to-talk را می‌دهند. اگر نمی‌توانید صدای هندزفری را به کار ببرید، احتمالاً مدل شما از آن پشتیبانی نمی‌کند.

بحث برنامه

دستورات صوتی همچنین با برنامه Roku در دستگاه‌های iOS و Android کار می‌کنند، البته نه کاملاً مانند عملکردهای اختصاصی از راه دور.

  1. روی دکمه Remote (به نظر می رسد یک صفحه جهت روی یک کنترل از راه دور) در پایین صفحه برنامه ضربه بزنید، سپس دکمه Voice را فشار دهید (به نظر می رسد یک میکروفون است).
  2. همچنین، منوی جستجو را با ضربه زدن روی نماد ذره بین باز کنید و سپس دکمه Voice (میکروفون) را در قسمت جستجو انتخاب کنید.
  3. با فشار دادن دکمه Voice، دستورات را به وضوح در دستگاه خود با صدای مکالمه معمولی بیان کنید. سپس یا روی وسط صفحه ضربه بزنید تا کار تمام شود یا یک لحظه صبر کنید تا برنامه تشخیص دهد که صحبت شما متوقف شده است.
  4. تمام دستورات مشابهی که برای کنترل از راه دور فشار به صحبت و هندزفری کار می کنند با برنامه ها نیز کار می کنند. عباراتی مانند “جستجو برای” یا “یافتن”، “باز کردن”، “بازی”، “شروع” و غیره. اگر از گزینه هندزفری استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که مقدمه همه دستورات خود را با “Hey Roku” بیان کنید.

اگر این اولین باری است که از دستورات صوتی در برنامه Roku استفاده می کنید، باید مجوز میکروفون را بدهید. وقتی پاپ آپ برای مجوزها ظاهر شد، حتماً آن را تأیید کنید.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید