مگ بلاگ

در اینجا چیزی است که هر یک از سنسورهای تلفن هوشمند شما واقعاً انجام می دهند

در اینجا چیزی است که هر یک از سنسورهای تلفن هوشمند شما واقعاً انجام می دهند

اگر تا به حال آن را کنار هم نگذاشته اید، بسیاری از سنسورهای گوشی های هوشمند با هم کار می کنند تا موقعیت فیزیکی دستگاه را دریابند و مغناطیس سنج فقط یک چرخ دنده دیگر است. مانند سایر حسگرهای گوشی های هوشمند، احتمالاً می توانید حدس بزنید که مغناطیس سنج چه کاری انجام می دهد – این به دستگاه شما کمک می کند جهت خود را در فضا مشخص کند و مکان شما را نسبت به قطب های مغناطیسی زمین تعیین کند. به عبارت ساده تر، مغناطیس سنج گوشی شما میدان های مغناطیسی اطراف را اندازه گیری می کند و سپس می تواند به شما بگوید کدام جهت شمال است.

طبیعتاً می‌توانید از مغناطیس‌سنج تلفن خود برای عمر مفید برنامه قطب‌نما تشکر کنید. هر زمان که برنامه را باز می کنید، حسگرها بلافاصله وارد عمل می شوند و مفید بودن قطب نما را برای راحتی دست شما به ارمغان می آورد. مانند سایر سنسورهای ذکر شده در این لیست، مغناطیس سنج ها (و قطب نماها) نقش حیاتی در زنده کردن GPS گوشی هوشمند شما دارند. بدون آنها، تلفن شما نمی‌دانست کدام جهت شمال است.


تفاوت بین Samsung Galaxy A54 و A55 چیست؟

تفاوت بین Samsung Galaxy A54 و A55 چیست؟

Samsung Galaxy A55 5G دارای صفحه نمایش 6.6 اینچی (6.4 اینچی با احتساب گوشه های گرد) Super AMOLED، با نرخ رفرش 120 هرتز و وضوح +FHD است. این پردازنده از یک پردازنده هشت هسته ای