مگ بلاگ

همه چیز درباره موتورسیکلت BMW R12 مدل 1936

همه چیز درباره موتورسیکلت BMW R12 مدل 1936

سیستم تعلیق یک موتورسیکلت جزء جدایی ناپذیری است که نه تنها برای راحتی سوار بر روی سطوح ناهموار، بلکه بر پیچیدن و پایداری نیز تأثیر می گذارد. در طول قرن گذشته، بسیاری از تولیدکنندگان با طراحی های مختلف تعلیق جلو برای تعیین بهترین آنها دست به کار شده اند. بی‌ام‌و تفاوتی نداشت و برای یافتن راه‌حلی تلاش کرد تا بتواند در مسابقات مسابقه‌ای در دهه 1930 در رقابت‌هایی که هندلینگ برتر از خود نشان می‌داد، پیروز شوند.

هنگامی که R12 به خیابان ها آمد، دارای یک دوشاخه تلسکوپی با سیستم پیستون هیدرولیک برای سواری نرم تر و قابل کنترل تر بود. طراحی چنگال تلسکوپی یکی از رایج‌ترین طراحی‌هایی است که امروزه دیده می‌شود، اما اولین موردی که از آن و یک سیستم هیدرولیک استفاده کرد، BMW R12 بود. متأسفانه، مهندسان BMW به سیستم تعلیق عقب R12 که عملاً وجود نداشت، فکر چندانی نکردند. چند فنر کوچک در زیر صندلی تنها وسیله ای بود که نیروی جاده را در مقابل سوارکار کاهش می داد.


صفحه نمایش گلکسی سامسونگ سیاه و سفید به نظر می رسد؟  در اینجا نحوه برگرداندن آن به حالت عادی آورده شده است

صفحه نمایش گلکسی سامسونگ سیاه و سفید به نظر می رسد؟ در اینجا نحوه برگرداندن آن به حالت عادی آورده شده است

صفحه نمایش گوشی های بزرگتر می تواند برای چشم شما مضر باشد، به همین دلیل است که ویژگی هایی مانند حالت خاکستری در گوشی های هوشمند معرفی شده است. هنگامی که این حالت فعال باشد،