مگ بلاگ

چگونه جنگ جهانی دوم به ساخت امپراتوری جیپ که امروز می شناسیم کمک کرد

چگونه جنگ جهانی دوم به ساخت امپراتوری جیپ که امروز می شناسیم کمک کرد

هنگامی که جنگ در سال 1945 به پایان رسید، Willys اولین مدل جیپ غیرنظامی، CJ-2A را تولید کرد و آن را برای کشاورزان و کارگران ساختمانی تبلیغ کرد. مانند Quad، کاپوت تخت و بدون در داشت، اما دارای درب عقب، لاستیک زاپاس، درپوش سوخت خارجی و چند اصلاح دیگر بود. CJ-2A چهار سال طول عمر داشت و در سال 1948 جای خود را به CJ-3A داد.

تغییرات قابل توجهی در سال 1953 با معرفی CJ-3B رخ داد که شامل یک موتور جدید – چهار سیلندر سرفس F-Hurricane – و یک جلوپنجره بلندتر برای باز کردن فضا برای آن بود. در آن سال، Willys به هنری کایزر فروخته شد و راه را برای معرفی CJ-5 در سال 1954 هموار کرد. در سال 1970، کایزر جیپ را به امریکن موتورز فروخت که به نوبه خود در سال 1987 پلاک نام را به کرایسلر فروخت.

AMC شاسی‌بلندهای Cherokee و Wagoneer را ایجاد کرد، مدل‌هایی که کرایسلر (اکنون بخشی از گروه Stellantis) در سال‌های اخیر دوباره طراحی و معرفی کرده است. در همین حال، CJ-5 و CJ-7 در نهایت به رانگلر، احتمالاً شناخته‌شده‌ترین مدل جیپ، تبدیل شدند.

این خودروها با هم ترکیب شده اند تا جیپ را به ششمین برند پرفروش خودرو در ایالات متحده تبدیل کنند، بیش از 80 سال پس از اینکه اولین GI به یک Willys Quad صعود کرد.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟